Л. С. Піхтовнікова. Німецький прозовий шванк: прагмастилістичний і лінгвокогнітивний аспекти : монографія / Л. С. Піхтовнікова, Я. В. Мукатаєва. – Х. : ХНУ імені В. Н. Каразіна, 2017. – 156 с.
ISBN 978-966-285-439-8
НІМЕЦЬКИЙ ПРОЗОВИЙ ШВАНК: ПРАМАСТИЛІСТИЧНИЙ І ЛІНГВОКОГНІТИВНИЙ АСПЕКТИ

Рецензенты:

М. В. Гамзюк – доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри німецької філології Київського національного лінгвістичного університету;

В. О. Самохіна – доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри англійської філології Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.

Затверджено до друку рішенням Вченої ради Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна (протокол № 9 від 19.06. 2017 року)
Роботу виконано на кафедрі німецької філології та перекладу Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна

У монографії досліджено німецькомовний шванк у системній єдності когнітивних та прагмастилістичних аспектів. Системний підхід, що поєднує когнітивні, стилістичні та прагматичні чинники, виявив багатство вимірів шванку: наявність авторських мовленнєвих стратегій для реалізації цілей шванку, створення концептів у текстах й рівні розуміння тексту, а також композиційно-стилістичні особливості. Композиція шванку розглядається як лінгвостилістичне явище, в якому корелюють рівні композиції, композиційно-мовленнєві форми, стильові риси та їх мовленнєва реалізація. Для аналізу текстових концептів шванку авторами розроблено нову оригінальну методику. Авторське визначення дискурсу шванку встановлює його комунікативно-прагматичний та жанровий статус, а також його духовно-символічну сутність. Результати дослідження є внеском у прагмастилістику та когнітологію, зокрема у стилістичну, прагматичну і когнітивну концепції сатиричних текстів, і відкривають перспективи подальших досліджень шванку та інших споріднених форм.

Для наукової роботи філологів: викладачів, аспірантів, магістрантів і студентів філологічних спеціальностей.